n infinitive
Qidiruv
«infinitivli» boʻyicha 4 ta natija: Tarjima
Filtr
Lugʻat turi
Lugʻat maqolalari
2 ta
Inglizcha-oʻzbekcha-ruscha oʻquv lugʻati
· yana 1 ta lugʻatda
ınʼfınıtıv
n gram.грам. oʻzbekchainfinitiv, feʼlning noaniq shakliruschaинфинитив, неопределённая форма глагола
Taʼriflar ichida
2 ta1) pers. pron. bosh kel. (jonsiz narsaga nisbatan) u 2) demonstr pron bu; It is a map bu xarita 3) shaxs-siz gaplarda tabiat hodisalari, vaqt, masofani ko'rsatish uchun q
1. (imkon borligini aytish uchun qoʻllaniladi) boʻlishi mumkin; it may modal rain yomgʻir yogʻishi mumkin; may modal I come in? kirsam boʻladimi? / kirish mumkinmi?; he m